fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 3.1.2007 

Recenze

Ke druhému volnému pokračování nářezu pro milovníky vytuněných strojů na 4 kolech jsem přistupoval asi jako každý neadrenalinový abstinent, který nepozná Subaru od Renaulta a po deseti letech s řidičákem platil pokutu jen za nerozsvícená světla. O to větší překvapení bylo, když jsem se na konci přistihl, že se nakláním do zatáček a potutelně se se staženými rty usmívám.  
Nadějný třiatřicetiletý Taiwanec Justin Lin dokázal příjemně osvěžit pokulhávající žánr, takže místo rychlostního závodění provázeného tradiční kriminalitou ze stovek jiných filmů tu máme výlučně jediný hlavní prvek: Drifting! Jízda ve skluzu na všechny způsoby - milimetrový drifting v podzemních garážích, vražedný drifting v horských serpentinách i namlouvací driftingová kolečka kolem očarovaných krasavic v jiném bouráku. Ač je evidentní, že mnohé úchvatné záběry záběry by bez pomoci digitální 3D grafiky vytvořit nešly, je zcela zřejmé, že takovýto styl jízdy je opravdovým uměním, v němž vůz splývá s tělem řidiče a volant s pedály jsou jeho symbiotickými končetinami. Zkrátka a prostě - proč neobdivovat něco, co sami neumíme a vypadá to hezky. Když připočteme spoustu opravdu cool záběrů (jak je jen natočili?), cool neokoukané herce a herečky, cool soundtrack a i nečekaný cool konec lehce propojující s prvním filmem (víc neprozradím), tak je to zpropadeně dobrá zábava.  
Náročnější divák se bude ptát samozřejmě po příběhu, tak mu rovnou odpovím: Ale fuj přece, to se v téhle společnosti nedělá! My se chceme bavit. Nebo ne?  
P.S. Pokud jste to taky nevěděli, tak auta vyráží, když podprda dopadne na zem.

vip007, 6 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 21. 7. 2019 Svátek má Vítězslav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz